Sipariş Hakkında

1. ALIŞVERİŞ PROSEDÜRÜ

Sitemizden güvenli ve doğru bir şekilde alışveriş yapabilmeniz için bilmeniz gerekenler ve standart alışveriş prosedürümüz…

1 – Alışveriş yapabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmemektedir, üye olmadan da siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Fakat üye olmanız menfaatiniz icabıdır. Üye olabilmek için Yeni Üyelik linkini kullanabilirsiniz. Eğer sitemize daha önce üye olduysanız ana sayfadaki Üye Girişi bölümünden üye girişi yapmalısınız.

2 – Almak istediğiniz ürünleri “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.

3 – Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz, daha sonra almak üzere “Favoriler”e ekleyebilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir.  

4 – Sepetinizdeki ürünleri farklı şekillerde satın alabilirsiniz;

  • Kredi kartı ile peşin yada taksitli
  • Banka ATM kartları ile peşin
  • Havale/EFT ile
  • Kargo firması aracılığıyla kapıda nakit

Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. İstenilen verileri girdikten sonra “Siparişi Tamamla” butonuna tıklayın.

5 – Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir güvenli geçiş yoluyla (256 Bit SSL) ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı takdirde, sistemde kayıtlı e-posta adresinize siparişinizle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün, önceden anlaşılmış olan güvenilir bir kargo şirketlerinden müşterinin seçtiği biri tarafından, siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında teslim edilir.

6 – Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir “Sipariş Numarası” verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.

7 – Sipariş Takip sayfası yardımıyla verdiğiniz siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Bu sayfadan, sipariş numaranıza tıklayarak satın almış olduğunuz ürünlerin durumunu ürün bazında takip edebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildi ise “Kargo Takip Linki” e-posta adresinize bildirilecektir. Bu link ile kargo firmasının web sitesinden kargonuzu online olarak takip edebilirsiniz.

Ayla Teknoloji olarak satın aldığınız ürünlerin tarafınıza hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasına büyük önem göstermekteyiz. Bu konuda anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları yetkilileri ile ürünlerimizin zamanında ve sağlam bir şekilde yerine ulaşmasının önemini ve bu konuda beklentilerimizi özel olarak belirtiyoruz.

Kargolama

Sipariş ettiğiniz ürün yada ürünler, kırılmayacak/bozulmayacak bir şekilde özenle hazırlanmaktadır. Bu şekilde kargo görevlisine teslim edilmektedir.

Gönderim

Online olarak sitemizden verilen siparişler sipariş formunda belirtilen zaman toleransı içinde periyodik olarak hergün, gün içinde belli saatlerde kontrol edilmektedir. Saat 16:00’den sonra verilen siparişler ertesi gün değerlendirilir.

Eğer “Süper Hızlı Gönderi” ürünlerinden oluşan bir sepetiniz varsa saat 15:00’a kadar olan siparişleriniz aynı gün, “Stoklarımızda” stok durumlu siparişleriniz ise 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. Size sipariş durumunuz ile alaklı gönderdiğimiz maillerden siparişinizin durumunu takip edebilirsiniz. Ayrıca online olarak sipariş durumu için tıklayınız.

Normal şartlar altında kargo şirketleri, satın aldığınız ürün yada ürünleri bizden teslim aldıktan sonra belirttiğiniz adrese 1 ile 2 gün içinde teslim edebilmektedir. Belirtilen adreste teslim alacak kişinin bulunmaması durumunda, gün içerisinde tekrar belirtilen adrese uğrayabilmektedir. Tüm uğramalara rağmen kargonuz teslim edilememişse kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. 3 gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir.

Kargo teslimatı

Kargo ücretleri firmadan firmaya fark edebilse dahi, aynı kargo şirketi için tüm ürünlerde sabittir. Güncel kargo firmaları ve ücretleri hakkında detaylı bilgi için Kargo Firmaları ve Ücretleri sayfasını ziyaret ediniz.

Sepetinizde ne kadar ürün alırsanız alın teslimat adresiniz Türkiye sınırları içerisinde neresi olursa olsun, kargo için standart olarak tek bir bedel ödeyeceksiniz. Kampanya dönemlerinde ve özel ürünlerde kargo bedelleri değişebilmekte hatta ücretsiz olabilmektedir. Sipariş aşamalarından “Kargo Seçimi” bölümünde tarafınıza bu konuda bilgilendirme yapılacaktır.

Teslim aldığınız ürünü kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Eğer ürününüz zarar görmüş ise, ürünü teslim almadan, kargo yetkilisine mutlaka “tutanak” tutturarak iade etmenizi rica ederiz. Tutanak olmaması durumunda ürün hasarından dolayı kargo şirketinden hasar tazmini yapamayacağımızdan, ürün bedelinin iadesi yapılamayacaktır. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermenizi siz değerli müşterilerimizden önemle rica ederiz.

Back to top

Arama

Aradığın ürünü hızlı bir şekilde bul!
Bizi Takip Edin